08 04 2008

2008 ÜMİT KAFTANCIOĞLU ÖYKÜ ÖDÜLÜ

2008 ÜMİT KAFTANCIOĞLU ÖYKÜ ÖDÜLÜ

“ASMALAR ÜZÜM VERMEYECEK’e

 

 

11 Nisan 1980’de öldürülen TRT (İstanbul Radyoso) Prodüktörü , Gazeteci ve Yazar Ümit Kaftancıoğlu adına Yalın Ses Yayınlarının bu yıl dördüncüsünü düzenlediği 2008 ÜMİT KAFTANCIOĞLU ÖYKÜ ÖDÜLLERİ sonuçları açıklanadı.

 

Adnan Özyalçıner, Osman Şahin, Feyza Hepçilingirler, Mehmet Güler ve Öner Yağcı’dan oluşan seçici kurulun 280 öykü içerisinden, birinciliğe İBRAHİM ŞAŞMA’nın “ASMALAR ÜZÜM VERMEYECEK” adlı öyküsünü, İkinciliğe AYŞE AKALTUN’un  ISIRGAN OTLARI” adlı öyküsünü, Üçüncülüğe ise HİKMET YILMAZ’ın  KARLI EYLÜL VE SAKSAĞANLAR” adlı öyküsünü değer gördü.

 

Seçici kurul ayrıca, GÖNÜL ÇATALCALI’nın “YOLLAR”, MURAT TAŞ’ın “TOPRAK”, SALİM NİZAM’ın “TERS LALE”, MAHMUT YAMALAK’ın “RAHATMISIN YAVRUM”, MUAMMER KÜÇÜKERGÖR’ün “HAİN LODOS”, BERDAR DOĞAN’ın “ÖZLEM” ve SUNA DÜNDAR’ın “HAYAT AKARKEN” öykülerini de MANSİYONA değer gödüklerini açıkladılar.

Dereceye giren öyküler “2008 ÜMİT KAFTANCIOĞLU ÖYKÜ ÖDÜLLERİ” adı altında bir kitapta toplanacaktır.

 

Dereceye girenlere ödülleri, 12 Nisan 2008 günü saat 19.00’da AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ’nde yapılacak olan ÜMİT KAFTANCIOĞLU anma gecesinde verilecekti. Katılım üçretsiz olup tüm halkımız davetlidir.

 

Dereceye giren arkadaşlarımızı kutlar, seçici kurula ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 

 

 

Öztürk Tatar

Yalın Ses Yayınları

 

 

BİLGİ:

 

0555 254 27 26

www.yalinses.com

www.umitkaftancioglu.com 

5
0
0
Yorum Yaz